Marka Tescili için Sizi Bilgilendirelim

İletişim bilgilerinizi paylaşın, 30 dakika içinde sizi arayalım.

Referanslarımız

Müşteri yorumları

Toptalent.co, genç profesyonel ve yeni mezunların kariyerlerini şekillendirmeleri için oluşturulmuş yenilikçi bir kariyer platformudur. Bu platform üzerinde yeni mezun ve genç profesyonellere birçok kariyer fırsatı sunuluyor. Ayrıca şirketler için de yetenek ve işveren markası yönetimi konusunda birçok yenilikçi ürün sunuluyor. Şirket Kurucu Ortağı Mehmet Aksu anlatıyor; Toptalent.co Türkiye’de ilk defa uygulanan özel bir iş modeline sahip yenilikçi bir platform olduğu için, şirketi ilk kurduğumuz an hemen marka tescili yapmayı planladık. İnternetten yaptığımız araştırmada Defans Patent’in yeni girişimcilere  %30 indirim kampanyasını gördük. Defans Patent çalışanları kolay ve hızlı bir şekilde marka araştırması yapıp, %30 indirimli tekliflerini sundular. Verdiğimiz bir vekâlet ile bürokrasiden uzak hemen tescil başvurumuzu yapıp, markamızı koruma altına aldılar. Yeni girişimlere hızlı hizmet ve destek sağlayan Defans Patent’le işbirliği yapmaktan çok memnun olduk. Genç girişimcilere tavsiye ediyoruz.

Mehmet Aksu / toplatent.co

CoffeeNutz® 2013 yılında, daha fazla ‘iyi’ kahvenin, daha ulaşılabilir olması amacı ile Ömer Aydın tarafından kurulmuştur. Ömer Aydın, profesyonel hayatın yorucu ve yıpratıcı yüzünü bir anda bırakıp önce kahve kavuruculuğu eğitimleri almaya başlamış ve süreci tamamladığında ise sertifikasyon eğitimleri vermeye hak kazanmıştır. Ömer Aydın’ın bu tutkusu bir süre sonra Coffeenutz Lab ana markası altında profesyonel işe dönüşmüştür Şirket Sahibi Ömer Aydın anlatıyor; CoffeeNutz markası ile kahve sektörüne girdiğim anda marka tescilinin ve kendimize özgü üretimde yeni kullandığımız tekniklerin patentleri olması gerektiğini farkettim. Bu aşamada güvenilir bir patent ofisi araştırırken, Defans Patent vekili Av. Eşref Borca ile tanıştım. Kendisine ihtiyaçlarımı anlattım ve hemen markalarımızı korumaya alıp, arkasından da üretim tekniklerimizi ve ürünlerimizin patentlerini aldık. Hızlı, güvenilir ve uzman bir patent ofisi olan Defans Patent’in sağladığı bu koruma çemberi sayesinde, tescilli ve patentli olan üretimlerimi gönül rahatlığı ile yapıyorum.
Ayrıca kendi kavurduğum kahvelerin satışı olmak üzere yine Nitro Brew ve Cold Drip markalarıyla soğuk kahve üretiyor ve satıyorum. Tüm bu faaliyetleri esnasında ise ortaya çıkan innovatif unsurlar için patent başvurularına Defans Patent uzmanlığı ile birlikte devam ediyorum. Uzman bir marka ve patent danışmanı arayanlar mutlaka Defans Patent’le tanışmalı ve çalışmalıdır.

Ömer Aydın / CoffeeNutz

Buluşlar mutlaka hayatın içerisinden bir yerlerden çıkar. Fidan Duman’ın bebeklerini büyütürken yaşadığı sorunlardan bir tanesini de mama sandalyelerindeki hijyen sorunu. Günümüzde birçok restoran bebeklerin mamalarını yemeleri için mama sandalyesi sağlıyor. Her ne kadar mekanlar sandalyeleri silerek sunsalar da yeterli hijyen sağlanamıyor. Ebeveynler ıslak mendil gibi ürünlerle bu masaları silse de içine sinmiyor. Müvekkilimiz Fidan Duman’da bu soruna çözüm aramaya koyuluyor ve öncelikle kullan at olarak tasarlanan “mamaped” masa sandalyesi örtüsünü yaratıyor. Fidan Duman, anlatıyor; Bebekleriyle dışarı çıkan ve bebeklerine yemek yedirecekleri zaman hijyen mama sandalyesi bulamayan, aynı sorunu yaşayan yüzlerce anne-baba olduğundan yola çıkarak, bebek ve çocuklara özel; ekonomik, çevre dostu, aile dostu, kullanıcı dostu, tamamen hijyenik malzemelerden, ‘bebek ve çocuklara özel mama sandalyesi örtüsü ve mama sandalyesi kılıfı’ ürettik ve yaygınlaştırdık. Bu ürünümüzün adı “mamaped” dünyada ve ülkemizde bir ilk olarak piyasaya sürüldü. Ürünün ilk taslak halinden başlayan ve ürüne dönüşen uzun süreçte Defans Patent hep yanımızda oldu ve bize destek oldu. Marka ve Patent konularında hızlı, yakın ve kurumsal anlayışlarıyla bizi oldukça doğru yönlendirip aynı zamanda da cesaretlendirdiler. Av. Eşref Borca ve ekibine teşekkür ediyorum.

Fidan Duman / Mamaped

2004 yılında kurulan Trium Elektronik, bünyesinde birçok ürün ve hizmeti barındıran üst düzey servis anlayışı ile bilgisayar bileşenleri ürün gruplarında kaliteli ürünlerde fiyat avantajı sağlamaktadır. Bilgisayar bellekleri ve tablet bilgisayarlar başta olmak üzere ithalatını gerçekleştirdiği ürün gruplarında, güçlü kanal yapısı ile tüketiciye en etkin ve verimli şekilde ulaşan Trium, hızlı ve güvenilir bir hizmet vermektedir. Firma Ortağı Güçlü Sağtekin anlatıyor; Trium Elektronik olarak sektörümüzde çok iyi bilinen GoSmart, Hi-Level, GoSafe, ve Stormax gibi daha bir çok markalarımız var. Bu markaların tescilleri aşamasından başlayarak, tüm koruma ve izleme aşamalarında Defans Patent ile işbirliği içindeyiz. Yaklaşık 10 yıldır Defans Patent, şirketimizin Fikri ve Sınai Hakları konusunda güçlü bir partner olarak durmaktadır. Bu süre zarfında “Hi-Level” markamızı, satış kanalımız olan A-101 Marketler Zincirine devrinde hukuki ve operasyonel süreçlerde destek oldular. Defans Patent son derece güvenilir, takipçi ve uzun soluklu işbirlikleri yapabileceğiniz kurumsal bir yapıya sahip bir marka ve patent şirketidir. Değerli markaları olan ve sektöründe taklit edilmeye çalışılan tüm firmalara ve markalara Defans Patent’in marka izleme ve koruma hizmetlerini tavsiye ediyorum.

Güçlü Sağtekin / Tirium