Marka Tescili için Sizi Bilgilendirelim

İletişim bilgilerinizi paylaşın, 30 dakika içinde sizi arayalım.

Marka Nedir?

Bir işletme sahibi olarak başarınız için en önemli şey işinizi ne kadar iyi yaptığınız değildir. Müşterilerinizin işinizden ayrılmasını istemediğiniz sürece “işinizde elinizden gelenin en iyisini yapmak” şarttır.

Uzun süredir devam eden bir iş sahibi olmanın tek yolu, markalarınız için bir marka sahibi olmaktır. Ticari marka, markalarınızı koruyan bir şövalyedir.

Ticari marka, markanızı ve işinizi tam kapsamlı koruma kalkanı eşliğinde evsel veya küresel güvenli sulara götürmek için mükemmel bir çözümdür.

Defans patent, ticari marka yolculuğunuzda size nasıl yardımcı olacaktır? 

Defans patent 15 yıldır piyasada ve Türkiye’de fikri mülkiyet alanında en güvenilirlerinden biri haline geldi.

Tecrübeli avukatlarımız ve ticari marka avukatları, markalarınızın A’dan Z’ye emin ellerde olacağı anlamına gelen ticari marka arama, ticari marka tescili ve ticari marka izleme konusunda size yardımcı olur. Defans patent ve profesyonel yerel ekibi veya uluslararası ortaklarıyla çalışmanın avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Türkiye’de marka ile ilgili konularda profesyonel bir servise mi ihtiyacınız var?

0850 297 0 297 numaralı ücretsiz telefon numaramızı arayın ya da marka koruma yolculuğunuzda size yol göstermesi için Defans patent temsilcileri ile iletişim kurmak için info@defanspatent.com.tr yazınız .

Sınai Mülkiyet Kanunu açısından ise marka, bir teşebbüsün mallarının veya hizmetlerinin diğer teşebbüslerin mallarından veya hizmetlerinden ayırt edilmesini sağlar. Sınai Mülkiyet Kanununda denir ki, kişi adları dahil sözcükler, şekiller, renkler, harfler, sayılar, sesler ve malların veya ambalajların biçimi olmak üzere her türlü işaret marka olarak tescil edilebilir.

Kısaca,ürünü tanıtıcı bir simge olarak tanımlayabileceğimiz marka kavramı, günümüzde işletmeler tarafından sıklıkla önce tanıtılıp sonra tescil edilir ancak bu durum hak sahiplerini hak kaybına maruz bırakabilir çünkü Türk Patent ve Marka Kurumu (eski Türk patentEnstitüsü) tarafından tescil ettirmediğiniz marka resmi olarak size ait değildir.Yani markaların tescili zorunlu olmamakla birlikte tescil, marka üzerindeki hakları ispatlayan ve marka ihlalini engelleyen en önemli araçtır.

Marka nedir? sorusuna detaylı ve profesyonel şekilde cevap arıyorsanız Defans Patent temsilcileri ile iletişim kurabilirsiniz.