Marka Tescili için Sizi Bilgilendirelim

İletişim bilgilerinizi paylaşın, 30 dakika içinde sizi arayalım.

Neden Tasarım Tescili?

Endüstriyel Tasarım Tescili, el emeği, göz nuru diye tabir edilen ve uzun uğraşlar sonucu ortaya çıkan tescil edildiğinde 25 yıl için tekel hakkı veren ve ürünün başkaları tarafından üretilmesini engelleyen sistemdir.

Tescilsiz tasarımların, sizin olduğunu ispat konusu hem zor hem de külfetlidir. Bunun için dava açıp ürünü ilk defa sizin ürettiğinizi ispat etmeniz gerekir. Dava açmak masraflı ve zaman alan bir süreçtir. Halbu ki Endüstriyel Tasarım Tescili yapılmış bir ürün için koruma daha kolaydır. 3. şahıslardan tarafından benzer ya da aynı ürün için tescil başvurusu yapılması halinde talebiniz üzerine şirketimizce gerçekleştirilecek itiraz ile başvurunun hızlıca ve hukuki yollara nazaran ekonomik olarak reddedilmesi sağlanabilir.

Kaldı ki sizin tescil ettirmediğiniz başvuruyu yine 3. şahıslar tescil edebilirler. Bu durumda ise o tescilin veya tescillerin iptalinin sağlanabilmesi için yine başvurulabilecek tek yol dava açmaktır. Daha önce bahsettiğimiz üzere hukuki yollar, tescile oranla daha pahalı ve külfetlidir.

Endüstriyel Tasarımlarla ilgili olarak daha detaylı bilgi almak için iletişim formumuzdan (buradan link verelim) bize bilgilerinizi bırakmanız yeterlidir. Uzmanlarımız derhal size ulaşarak detaylı bilgilendirmeleri yapacaktır.