Marka Tescili için Sizi Bilgilendirelim

İletişim bilgilerinizi paylaşın, 30 dakika içinde sizi arayalım.

Marka Tescil Başvurusu Nereye Yapılır?

Marka Araştırması

Bazı şirketler marka araştırmasının isteğe bağlı olduğunu söylese de, Defans Patent olarak deneyimli ticari marka avukatlarımız, markaların tescil için uygun olup olmadıklarını anlamaları ve itiraz ve reddedilme riskini hesaplamaları için marka araştırmasının önemini vurgulamaktadır.

Bir benzerlik araştırması için e-posta yoluyla ticari marka uzmanlarımız veya avukatlarımız ile temas kurmaktan çekinmeyin, web

adresimiz info@defanspatent.com.tr  veya ücretsiz çağrı merkezimizle 0850 297 0 297 bize ulaşabilirsiniz. Defans Patent olarak size yardımcı olmak için her zaman hazırız.

Ticari marka araştırma hizmetlerimiz

  • Basit Araştırma

    marka-tescil-basvurusu-nereye-yapilir

  • Benzerlik araştırması
  • Logo araştırması
  • Kullanımda olan aynı / benzer markaları, marka koruma süresini, mal sahiplerini, şirket mülkiyet detaylarını ve daha fazlasını içeren detaylı araştırma raporları…

Ticari Marka Başvurusu

Bir marka veya şirket sahibi olarak, müşterilerinizin deneyimini geliştirmek ve ürünlerinizi ve hizmetlerinizi geliştirmek için çok çaba harcarsınız. Bu yüzden çalışmalarınızı ve çabalarınızı korumanın zamanı geldi. Bu korumadan faydalanmak için marka tescil başvurusu Türk Patent ve Marka Kurumu’na yapılır.

Türk Patent ve Marka Kurumu, WIPO veya EUIPO ile nasıl iletişim kurabilirim?

Ticari marka uygulaması, ticari marka korumasında ikinci adımdır. Defans Patent, Türk Paten ve Marka Kurumu, WIPO, EUIPO veya yurt dışındaki diğer yerel avukatlar aracılığıyla çalışarak uluslararası ticaret konusunda işlemlerinizi halletmektedir.

İmzalanan ticari marka sertifikamı almam ne kadar sürer?

Başvuru formunun dolumundan imzalı sicil belgesi almak için geçen süreye kadar yaklaşık 6-8 ay geçer.  Defans Patent rahatınız için her şeyi kullanır.

Ticari Marka Başvurum Türk Patent ve Marka Kurumunda ne olur?

Türk Patent ve Marka Kurumunda tüm başvurular için ilk işlem, tüm dosyalama gerekliliklerinin yerine getirilip getirilmediğinin kontrolüdür ve 2 aylık bir düzeltme süresi öngörülür.

İkincisi, Türk Patent ve Marka Kurumu, marka için benzerlik veya aynılık analiz yapar. Genellikle bu süre 2 aya kadar sürer. Daha önce tescil edilmiş başka bir marka ile benzerlik varsa veya Türk Patent ve Marka Kurumu, markanızın tescilli olması gereken bir özelliği olmadığı kararını alırsa, Defans Patent avukatları 2 ay içinde karara itiraz ederler. Bu kadar nahoş bir durumla asla karşı karşıya kalmayız, çünkü başvurulardan önce her zaman iyi hazırlanırız.

Üçüncüsü , markanız itirazlar için 2 ay süreyle Ticari Marka Bülteninde yayınlanır.

Son olarak, başvurunuz Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından herhangi bir itiraz alınmazsa 1-3 ay içinde tescil edilir.

Ticari Marka Başvurum için bir itiraz varsa, ne yapabilirim?

Defans Patent, tüm problemlerinizi Türk Patent ve Marka Kurumu ile çözmek için sizinle birliktedir. Ticari Marka Bülteninde yayınlanan markanın ardından herkes markanıza karşı çıkabilir. Başvuranların itiraz mektuplarını Türk Patent Uzmanına vermek için 2 ayı vardır. Defans Patent itiraz mektubunu hazırlamak için yanınızdadır ve Türk Patent ve Marka Kurumu Temyiz Kurulu veya TBMM’de daha fazla bir işlem yapılması gerekiyorsa davayı takip edin. Genel olarak tüm sorunları çözmek 8-12 ay sürer.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, Defans Patentte marka uzmanlarının yanı sıra avukatlar ve 15 yıllık tecrübemizle ticari marka yolculuğunuzda size yardımcı olmaya hazırız.