Marka İzleme

Defans Patent olarak, firmaların değerli markalarını Türk Patent Enstitüsü’ne tescil başvurusunda bulunulan benzer ya da taklit markalara karşı özel takip sistemi ile firmaların talebi doğrultusunda marka izleme hizmeti sağlıyoruz. Böylece benzer/taklit markaya 3 aylık ilan süresi içinde itiraz ederek yüksek maliyetli ve uzun zaman alan dava sürecine girmeden markayı iptal ettirebilme olasılığını artırıyoruz.

Günümüzde Türk Patent Enstitüsüne her ay ortalama 12.000 marka müracaatı yapılmaktadır. TPE tarafından başvurunun ilk incelemesi yapıldıktan sonra, resmi marka bülteninde yayınlanır. Bültende yayınlanan bu markalara itiraz edilmemesi durumunda marka tescil edilmiş olur. Bültenle beraber askıya çıkan marka müracaatları arasından markaların benzerlik yönünden taraması yapılması gerekir.

Defans Patent tarafından sunulan, “Marka İzleme” yöntemi, 3 ay boyunca ilanda kalan başvuruları tarar.
Benzerlik yönünden tespit edilen ticari değerinize zarar verebilecek benzer markalara itiraz edilebilmesi için firmalara öneri sunar.
Firmalardan gelebilecek olumlu talep doğrultusunda TPE’ye itiraz edilir. İtiraz edilen marka Yeniden İnceleme Ve Değerlendirme Kurulu (YİDK) benzerlik yönünden inceler.
Eğer marka benzer görülürse marka başvurusu reddedilir. Bu aşamada marka tesciline itiraz yalnız sınai mülkiyet mahkemesinde açılacak dava ile mümkündür.

Defans Patent’in sizlere sunduğu “Marka İzleme Hizmeti”

  • Tescilli olan markanıza benzer olan markaların tespitini sağlar .
  • İlgili markaya ilanı takip eden 3 aylık süre içinde itiraz ederek tescilini engelleme fırsatı verir.
  • Yüksek maliyetli ve uzun zaman alan dava sürecine girme olasılığınız azalır.
  • Markalarınız sürekli ve düzenli bir biçimde benzer/taklitlerinden korunmuş olur.

Defans Patent olarak firmamız, markanızın aynısını veya benzerinin kullanılması veya markanıza zarar arz edebilecek tescil edilmiş ya da tescili henüz gerçekleşmemiş markaların belirlenmesi durumunda hukuki olarak yaptırımlar konusunda daima firmalara destek olur.

Bize ulaşın

Defans Patent 12 yıllık tecrübesi ve uzman ekibiyle, sizlere marka, patent ve endüstriyel tasarım tescillerine yönelik yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda hizmet sunuyor. Bu hizmetlerden yararlanmak için hemen 0(850)297 0 297 aramanızı ya da info@defanspatent.com.tr adresinden bizimle iletişime geçmenizi bekliyoruz. Firmamız sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyacaktır.

Marka Tescili için Sizi Bilgilendirelim

İletişim bilgilerinizi paylaşın, 30 dakika içinde sizi arayalım.

08502970297
905346452320