Marka Araştırma

Marka tescil başvuruları TPE nezdinde öncelikle tescilinde kanuni bir engel bulunup bulunmadığı yönünden incelenir.

Markanın tescil edilmesinde böyle bir engel bulunmadığı kanaati oluşması halinde ise marka benzerlik açısından incelenecektir.

Bu incelemede başvurunuz ile aynı ya da ayırt edilemeyecek kadar benzeyen bir tescilli / tescil başvurusu yapılmış bir marka bulunması halinde başvuru tamamen ya da kısmen reddedilecektir.

Bu aşamada biz vekillere düşen görev bugüne kadar elde etmiş olduğumuz bilgi birikimi ve tecrübe ile mevcut başvuru / markaları değerlendirmek, talep edilen başvurunun marka niteliği taşıyıp taşımadığı hususunda müvekkillerimizi detaylı olarak bilgilendirmektir.

Bu işlem öncelikle istenilen markanın faaliyet alanının belirlenmesi ve ibarenin sektörde bir anlamı olup olmadığı bilgilerinin paylaşılmasıyla başlamaktadır.

Faaliyet alanınızı belirlemek için Mal ve Hizmet listesinden faydalanabilirsiniz.

Markanın tescilinde kanunen bir engel olmaması halinde benzerlik açısından ilgili sektörlerde araştırma yapılarak olumlu ya da olumsuz tüm sonuçlar rapor halinde marka sahibine iletilmektedir.

Markanıza ilişkin ön araştırmanızı talebiniz ardından tam bir saat için de gerçekleştiriyoruz. Hemen 0.850.297 0 297 arayın ya da info@defanspatent.com.tr  adresinden bizimle iletişime geçin, ücretsiz olarak marka ön araştırmanızı yapalım.

Bize ulaşın

Defans Patent 12 yıllık tecrübesi ve uzman ekibiyle, sizlere marka, patent ve endüstriyel tasarım tescillerine yönelik yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda hizmet sunuyor. Bu hizmetlerden yararlanmak için hemen 0(850)297 0 297 aramanızı ya da info@defanspatent.com.tr adresinden bizimle iletişime geçmenizi bekliyoruz. Firmamız sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyacaktır.

Marka Tescili için Sizi Bilgilendirelim

İletişim bilgilerinizi paylaşın, 30 dakika içinde sizi arayalım.

08502970297
905346452320